"Ліси України" обіцяють перевести продаж деревини на Prozorro

prozorro,прозорро

Державне підприємство "Ліси України" розпочинає пілотний проєкт із закупівлі послуг із заготівлі деревини через електронний майданчик Prozorro .

"Лісгоспи завжди закуповували послуги із заготівлі за прямими договорами. Ми плануємо повністю перевести їх на відкриті торги. Це кілька мільярдів гривень на рік. У четвертому кварталі стартує пілотний проєкт по кількох регіонах. Фахівці ДП "Ліси України" аналізують ринок та працюють над розробкою технічних вимог", – повідомив керівник підприємства Юрій Болоховець, передає Інтерфакс-Україна.

За інформацією Болоховця, від реформи очікують створення конкурентного ринку, залучення максимальної кількості гравців, інвестицій у сучасну техніку та нових технологій, додаткових робочих місць, збільшення відрахувань до бюджетів усіх рівнів, зменшення випадків незаконної заготівлі, підвищення якості виконання робіт.

"Це вже четвертий етап антикорупційної програми, яку ми реалізуємо. На першому ми заборонили прямі договори та передали реалізацію деревини на спеціалізовані біржі. На другому – перевели на Prozorro основні закупівлі ДП "Ліси України" – від палива до будівництва доріг. На третьому – відмовилися від нерентабельних переробних виробництв та почали передавати їх до Фонду держмайна", – пояснив керівник підприємства.

Болоховець зазначив, що антикорупційна програма "Лісів України" передбачає також посилення інструментів контролю та діджиталізацію. Проте проблему корупції можна подолати лише інституційними реформами, створенням системи, яка мінімізує "фактор чиновника", яка запроваджує прозорі та відкриті правила гри для бізнесу, наголосив він.