К Стенке негодяев! Информационные расстрелы - наш профиль!


19.06.2015

Дом в переулке Курортном - еще одно незаконное строительство?

Казалось бы - начало нового строительства, это всегда хорошее событие, ведь говорит оно о том, что район, в котором строится новое здание, продолжает развиваться. Новостройка является предвестником появления новых магазинов или торговых центров, клубов и других объектов инфраструктуры. А это означает не только появление новых мест отдыха, но и создание новых рабочих мест.

То есть со всех сторон новая многоэтажка должна быть положительным начинанием. Однако для жителей г. Одессы и туристов строительство нового здания в переулке Курортном, 2 стало наоборот настоящей головной болью и немалой проблемой.

На месте строительства вопреки действующему законодательству вообще отсутствует любая информация как о застройщике, так и об объекте строительства. В пределах участка не установлен информационный стенд с указанием сведений о разработчике проекта, о планируемом строительстве и его сроки, хотя стройка длится уже на протяжении 8 лет.

Застройщик при строительстве многоэтажки не соблюдает санитарные нормы, проезжая часть загрязнена, дорога разбита строительной техникой, строительный мусор не убирается.

Отдыхающие из окружающих отелей и баз отдыха вынуждены дышать строительной пылью, и с 7:30 утра до 0:00 часов ночи слушать непрерывные звуки строительства. Постоянный шум, строительная пыль и вибрация от буровых установок превращают время, проведенное в гостиницах и прилегающих жилых домах в ад. На тихий час никто из строителей внимания не обращает.

В связи с этим общественная организация «Верховенство права» решила разобраться в сложившейся ситуации и выяснить на каких правовых основаниях идет строительство многоэтажки в курортной зоне города Одессы.

 


Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області
м. Одеса, пр-т Адміральський, 33-А

Прокурору Одеської області
Говда Роману Михайловичу
65026, м. Одеса, вул. Пушкінська, 3

Начальнику ГУМВС України в Одеській області
Катеринчуку Івану Петровичу
65014, м. Одеса, вул. Єврейська, 12

Голові Одеської обласної державної адміністрації
Саакашвілі Міхеілу Ніколозовичу
65032, м. Одеса, пр. Шевченка, 4


ЗАЯВА
про проведення перевірки


Вважаємо за необхідне довести до відома обставини, які вимагають негайного реагування з боку органів будівельного контролю та правоохоронних органів.

Громадській організації «Верховенство права» стало відомо про незаконне будівництво багатоповерхівки, яке триває вже 8 рік на провулку Курортному, 2 в м. Одесі, біля берегу Чорного моря.

В районі провулка Курортного розташовані готелі та бази відпочинку. Люди приїжджають відпочивати до м. Одеси на море і сподіваються на тихий відпочинок, але із-за монотонного і шумного будівництва, відпочиваючих з кожним роком становитьсе все менше і менше.

На місці будівництва всупереч діючому законодавству взагалі відсутня будь яка інформація, як про забудовника так і про об’єкт будівництва. В межах ділянки не встановлений інформаційний стенд із зазначенням відомостей про розробника проекту, про плановане будівництво і його терміни. У відповідності до чинного законодавтсва на стенді повинні бути: схема об'єкта та навколишньої території, копія дозволу на будівництво, дані про забудовника (замовника) і виконавця (підрядника); адреси та контактні телефони органу, що здійснює будівельний нагляд.

Відсутність інформаційного стенду є серйозним порушенням, до його установки компанія не має права проводити будь-які роботи, а відсутність у відповідального за проведення робіт (виконроба, начальника будівельної дільниці) цих документів є підставою для притягнення забудовника до адміністративної відповідальності та призупинення всього будівництва.

Забудовник при будівництві багатоповерхівки не дотримується санітарних норм, проїжджа частина забруднена, дорога будівельною технікою розбита, сміття з доріг не прибирається. Відпочівальники з навколишніх готелів та баз відпочинку змушені дихати будівельним пилом, і з 7:30 години ранку до 0:00 години ночі слухати безперервні звуки будівництва. Постійний шум, будівельний пил і вібрація від бурових установок перетворюють час, проведений у готелях на пекло. На тиху годину ніхто з будівельників уваги не звертає.

Наповнюваність готелів Одеси в 2014- 2015 роках знизилася в середньому на 50% у порівнянні з аналогічним періодом 2013 року, що пов'язано з впливом суспільно-політичної ситуації в країні на туристичну привабливість міста. Враховуючи ситуацію в країні, туристичної активності по ходу сезону не спостерігається і в літній період 2015 року. А враховуючи шумне будівництво та бруд, який воно створює, то незадоволеними залишаються і ті відпочиваючі туристи, які все таки відвідали Одесу для відпочинку.

Пропонуємо перевірити наявність дозволу інспекції ДАБК на проведення будівельних робіт, відсутність якої є порушенням п. 5.1 "Положення про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт", затвердженого наказом Держбуду України від 05.12.2000 року № 273 та ч.1 ст.1 Законом України "Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування", що передбачає накладення штрафу у розмірі 50% від вартості виконаних робіт.

Відповідно до ст. 31 ЗУ «Про планування і забудову територій» Державний контроль за плануванням, забудовою та іншим використанням територій здійснюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань містобудування та архітектури і відповідними спеціально уповноваженими органами з питань містобудування та архітектури, їх інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю, а також іншими спеціально уповноваженими на це органами виконавчої влади. Порядок здійснення державного контролю за плануванням, забудовою та іншим використанням територій визначається законодавством.

Згідно з п. 2 Положення про державний архітектурно-будівельний контроль, затвердженого Постановою КМУ від 25 березня 1993 N 225 Державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд з питань будівництва, містобудування та архітектури здійснює Державна архітектурно-будівельна інспекція (Держархбудінспекція) та її територіальні органи.

Відповідно до п. 3 Положення про державний архітектурно – будівельний контроль, затвердженого Постановою КМУ від 25 березня 1993 р. N 225 Держархбудінспекція та її територіальні органи серед інших функцій виконують здійснення вибіркової перевірки: відповідності розміщення об'єктів, виконання будівельних робіт, а також здійснюють розгляд справ про правопорушення у сфері містобудування і прийняття відповідних рішень.

Згідно п. 4 зазначенего Положення інспекціям державного архітектурно-будівельного контролю надається право зупиняти будівельні роботи, які не відповідають вимогам законодавства, державних стандартів, норм і правил, архітектурним вимогам, технічним умовам, затвердженим проектним рішенням, місцевим правилам забудови населених пунктів або здійснюються без дозволу на їх виконання, а також виробництво і застосування в будівництві будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, виготовлених з порушенням державних стандартів; складати протоколи про правопорушення у сфері містобудування та накладати штрафи відповідно до чинного законодавства.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 40 Конституції України, ст. 21 ЗУ «Про громадські об’єднання»,

ПРОСИМО:

1. Провести перевірку щодо законності проведення будівництва багатоповерхівки за адресою: м. Одеса, провулок Курортний, 2, невідомим забудовником.

2. Провести перевірку відповідності розміщення будівельного майданчику на провулку Курортному, 2 в м. Одесі державним стандартам, нормам і правилам, архітектурним вимогам, технічним умовам, затвердженим проектним рішенням, а також місцевим правилам забудови населених пунктів.

3. Винести відповідне рішення про визнання будівництва багатоповерхівки на провулку Курортному, 2 в м. Одесі самочинно збудованим, що порушує будівельні та санітарні норми.

4. Винести припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил з визначенням строку для добровільного виконання припису.

 

Голова правління
ГО «Верховенство права» В.М. Букач

Новые сверху Старые сверху

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены

СМАРТ-БЛОГИ

Новости регионов