К Стенке негодяев! Информационные расстрелы - наш профиль!


11.01.2019

Отримання Томосу в Стамбулі Філарет раніше називав рабством


Предстоятель УПЦ КП Філарет у 2012 році виступав проти автокефалії з рук патріарха Варфоломія. Він називав «рабством» залежність України від Константинополя.

«Коли Москва почала на Вселенського патріарха дуже тиснути, а наш президент Віктор Ющенко наполягав на тому, щоб Константинопольський патріарх визнав Київський патріархат, то Вселенський патріарх запропонував нам модель, яка нас абсолютно не влаштовує», – повідомив Філарет у 2012 році на прес-конференції в Чернівцях.

За його словами, ця модель полягала в тому, щоб увійти до складу Константинопольського патріархату, і тоді отримати визнання в його складі – як це і сталося зараз, коли зусиллями Петра Порошенка була створена підконтрольна Варфоломію ПЦУ.

«Скажіть, хіба нам таке визнання потрібно? Якщо б ми хотіли залишатися рабами, то ми б були рабами і Москви. А нам одне рабство пропонували замінити іншим рабством. Нам рабство не потрібно. Ми хочемо мати свою церкву. І тому цю пропозицію Константинополя ми відкинули», – заявляв тоді предстоятель УПЦ КП.

Джерело статті: “https://www.volynnews.com/news/all/otrymannia-tomosu-v-stambuli-filaret-ranishe-nazyvav-rabstvom/” Об этом сообщает glasnarod.in.ua со ссылкой на СМИ.

Новые сверху Старые сверху

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены

СМАРТ-БЛОГИ

Новости регионов