К Стенке негодяев! Информационные расстрелы - наш профиль!


11.08.2017

Чому дев’ятого серпня краще не працювати, щоб бути з хлібом


9 серпня вшановують пам’ять блаженного Миколи Кочанова — Новгородського чудотворця і юродивого, який кинув качан капусти в іншого юродивого і перейшов по воді без моста. Об этом сообщает vsokali.in.ua со ссылкой на СМИ.

Також 9 серпня вшановують пам’ять Пантелеймона — цілителя, який числиться в лику великомученика. Народився Пантелеймон приблизно в III столітті на території Никодима, а батьком його був багатий язичник. Батько відправив Пантелеймона вчитися лікарській справі до доктора Євфросинія. Зовсім скоро Пантелеймон стає відомим лікарем і знайомиться з Єрмолаєм — одним з місцевих проповідників, якого вшановують 8 серпня. Саме Єрмолай звертає Пантелеймона в християнську віру. Сам Пантелеймон увірував у Христа в той момент, коли звернувся до нього з молитвою, просячи зцілити дитину, яку вкусила змія, і ніяке лікування не діяло. Після цього Пантелеймон вирішує присвятити своє життя служінню Богу і оточуючим людям. Так, наприклад, він безоплатно лікував всіх хворих. Активно допомагав християнам, які перебували у в’язницях.

Одного разу Пантелеймон був заарештований і відправлений на суд до імператора Максиміліана, який став закликати Пантелеймона відректися від віри в Христа. Однак сам Пантелеймон запропонував імператору знайти хвору людину і запросити найкращого лікаря. Коли це було зроблено, то стали намагатися вилікувати хворого, і у звичайного лікаря це зробити не вийшло. Пантелеймон же зцілив нещасного, і багато свідків цього дива звернулися у віру. Сам же Максиміліан дуже розгнівався і наказав стратити Пантелеймона. Його прив’язали до оливи і відрубали голову. Переказ свідчить, що після цього на дереві відразу стали з’являтися плоди.

Пантелеймон відомий як покровитель воїнів і цілитель. Його часто називали Палієм, молилися, просячи лікування від хвороб. Знахарі вважали, що саме зараз варто вирушати на збір цілющих трав, використовували особливі змови і обряди. Крім того, свято називали Кочанніком, оскільки в цей час завиваються капустяні вилки. Діставали з минулого врожаю капусту і готували листкові пиріжки з начинкою. Такими пиріжками пригощали мандрівників, жебраків і дітей.

Прийнято було 9 серпня йти до церкви для освячення колосся, зібраного з полів. Потім це колосся треба було зберігати в будинку.

У цей день прийнято було починати прибирання вівса. У той же час, в негоду 9 серпня намагалися залишитися вдома, оскільки літні грози часто проходили з великою кількістю блискавок, яких люди дуже боялися. Говорили, що не можна копиці сіна 9 серпня на тік відвозити — пожежа буде. Це пояснювалося як раз тим, що блискавка може вдарити у стіг.

Народні прикмети на 9 серпня

Всі трави, зібрані 9 серпня, будуть володіти цілющими властивостями

Мурахи закладають входи в мурашники — скоро буде дощ

Сильно стрекочуть і стрибають коники — прикмета до того, що погода буде ясною і сухий


Джерело статті: “http://zak.depo.ua/ukr/zak/chomu-dev-yatogo-serpnya-krasche-ne-pracyuvati-schob-buti-z-hlibom-20170808619681”

Новые сверху Старые сверху

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены

СМАРТ-БЛОГИ

Новости регионов